Cilt Bakımı

Limonlu Peeling İle Ten Renginizi Açın

Evde Limon ve esmer şeker kullanarak kolayca hem Ten renginizi açıcak hem de cildinizi ölü derilerden arındırabileceğiniz süper bir Peeling hazırlayabilirsiniz….

Eskiden beyaz tenli kadınlar tercih edilirmiş beyaz ten onların iyi ve varlıklı bir Aileden geldiğini gösterirmiş, erkekler beyaz teni daha çekici bulurlarmış. Artık hernekadar devir degiştiysede beyaz teni tercih edenler gittikce artıyor. (guzelizz.com)

Limon ve esmer şeker kullanarak kolayca hem Ten renginizi açıcak hem de cildinizi ölü derilerden arındırabileceğiniz süper bir Peeling hazırlayabilirsiniz.
Hazırlanışı: 1-2 tane ped pamuk alın üzerine eminceye kadar limon sıkın ve esmer şeker serpin sonra bu ped ile hafif ıslattığınız yüzünüzü ve dekoltenizi iyice ovun. Bu işlemden sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın ardından yumuşak bir havluyla kurulayın sonra yüzünüze ve dekoltenize hafif bir nemlendirici uygulayın.
Limon harika bir dezenfektandır cildi besler yumuşatır ve ışıltı verir antibakteriyel özelliği sivilceleri kurutur ve yüzünüzdeki lekeleri yok eder esmer şekerle birlikte yapılan Peelingle ölü derileri ve siyah noktaları temizler. Açık ten rengini korumak için ayrıca günlük kullandığınız nemlendirici en az 15-30 koruma faktörlü olmalı.(guzelizz.com)

Benzer yazılar

Yorum Yapın